1000zł kary dla zawodnika i dyskwalifikacja na 2 lata za ubliżanie i grożenie sędziemu, 1000zł kary dla klubu

Poniższy opis zdarzenia miał miejsce na A klasie małopolskiej, źródło: https://www.futmal.pl/news,49584.html?fbclid=IwAR1qcR28nEciwCBKgBMpd3TBLdfVfRU1HbR_VX8YrTZLopy1G7CEBiAUvyc    poniżej wyrywek artykułu.

===========

Nie tak dawno na naszej stronie przybliżyliśmy naszym czytelnikom skandaliczne wydarzenia na meczu A-klasy (Kraków I) pomiędzy Czarnymi Grzegorzowice a Partyzantem Dojazdów. Przypomnijmy, że spotkanie zostało przerwane przez sędziów ze względu na poczucie zagrożenia jednego z arbitrów linowych.

Dzisiaj poznaliśmy wysokość kar, które Wydział Dyscypliny wymierzył każdej ze stron. Sebastian Urbański, główny prowokator całych zajść podczas spotkania, gdzie ubliżał sędziemu oraz kierował w jego stronę groźby karalne został zdyskwalifikowany na okres dwóch lat a także nałożono na niego karę finansową w wysokości 1000 złotych.

Na klub Czarni Grzegorzowice, który był gospodarzem spotkania nałożono karę finansową w wysokości 1000 złotych za niedopilnowanie porządku oraz bezpieczeństwa. W orzeczeniu zaznaczono, że wyznaczone przez klub służby porządkowe nie zareagowały na zachowanie Urbańskiego dopuszczając tym samym do eskalacji wybitnie niesportowego zachowania byłego już zawodnika Czarnych Grzegorzowice.

Comments are closed.