Respektowanie Przepisów Gry – ubiór zawodników

Szanowne koleżanki, szanowni koledzy zwracamy się z prośbą o szczegółowe respektowanie Przepisów Gry w zakresie artykułu 4. Zwłaszcza w klasie okręgowej na meczach pojawia się coraz więcej mediów, a co za tym idzie relacji z tych spotkań. Prosimy o bardziej zdecydowane podejście do poniższych zapisów: 

Bielizna noszona pod koszulką/bluzą musi być tego samego koloru, co główny kolor rękawka koszulki lub bluzy piłkarskiej. Podspodenki muszą być tego samego koloru, co główny kolor spodenek lub kolor, w jakim są końcówki nogawek spodenek – zawodnicy z jednej drużyny muszą nosić ten sam kolor spodenek mięśniowych”…

skarpety – taśma lub jakikolwiek inny materiał użyty na zewnątrz skarpet, musi być w tym samym kolorze, co część skarpet, do której został zastosowany lub którą zakrywa.”

Pamiętajmy, że musimy kierować się „duchem gry”. Więc jeżeli dopuszczamy bieliznę z innym kolorem niż główny kolor rękawa to wszyscy zawodnicy muszą mieć jeden i ten sam kolor. Niedopuszczalne jest, aby zawodnicy jednej drużyny mieli różne kolory rękawków, lub aby ich rękawy były takiego koloru jak koszulki drużyny przeciwnej. Jeżeli przed meczem dopilnujemy tych spraw, łatwiej nam będzie później rozstrzygać, pomijając czynnik wizerunkowy.

Artur Szelc

Comments are closed.