A na szkoleniu…

Wczoraj o godzinie 17:30 odbyło się drugie w tej rundzie szkolenie centralne sędziów z Kolegium Sędziów Krosno. Na zaproszenie naszego Kolegium szkolenie przeprowadził Leszek Gawron, były sędzia ekstraklasy (od 2003 roku), obecnie obserwator szczebla centralnego Polskiego Związku Piłki Nożnej. W pierwszej części szkolenia Przewodniczący KS Maciej Błachaniec omówił najważniejsze kwestie organizacyjne przed rundą wiosenną. Następnie wszystkim sędziom zostały rozdane nowe emblematy, które obowiązują od pierwszego meczu rundy wiosennej.

Prowadzący szkolenie Leszek Gawron omówił istotne kwestie w zmianach Przepisów Gry z okólnika nr 15 (o tym więcej przeczytasz na naszej stronie Prosto z Zurychu – Okólnik nr 15, zmiany w przepisach gry

Kolejnym etapem szkolenia była analiza, odpowiednie wyrażenia i opisy video klipów szkoleniowych UEFA dotyczących zagadnienia gry ręką (zagranie, dotknięcie, odbicie, celowość, ocena, odległość, piłka oczekiwana i nieoczekiwana, szybkość piłki, ruch ręki do czy od piłki, poszerzenie obrysu ciała, ręka przy ciele, zasłona, kierunek zmierzania piłki, ułożenie rąk itp). Prowadzący wprowadził zabawę z jajkiem do typowania odpowiadających sędziów na poszczególne klipy.

Szkolenie zakończyło się około godziny 20-tej. Dziękujemy koledze Leszkowi Gawronowi za przyjazd, przygotowanie i przeprowadzenie dla nas szkolenia. Miejmy nadzieję, że pozwoliło ono jeszcze dokładniej zrozumieć to jakże trudne i bardzo często wzbudzające wiele kontrowersji na boiskach zagadnienie.

Comments are closed.