#KupSedziego – edycja III

25 lipca na stadionie w Krościenku Wyżnym rozegrany został ostatni mecz w ramach akcji #KupSedziego organizowanej przez Kolegium Sędziów Krosno. Licytację i udział w meczu trójki sędziów w ramach akcji #KupSedziego zorganizowanej przez Kolegium Sędziów Krosno – www.kskrosno.pl wygrał A-klasowy GKS Wisłok Krościenko Wyżne. Drużyna z Krościenka do rozegrania charytatywnego sparingu zaprosiła LKS “CISY” Jabłonica Polska, zespół występujący również w A-klasie. Spotkanie poprowadziła trójka arbitrów z Brzozowa: Kamil DoboszMarcin Irzyk i Dariusz Domaradzki.

Podczas meczu prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Mariusza Stapińskiego – Ratujemy Mariusza, który w październiku ubiegłego roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi. W trakcie pracy spadł z drabiny z dużej wysokości uderzył głową o beton.

Mąż po wypadku najpierw 5 tygodni przebywał w szpitalu w Rzeszowie. Później został odesłany do szpitala w Krośnie. Tutaj otrzymał bardzo dobrą opiekę. Gdyby nie to, nie wiem, co byłoby teraz. Najpierw trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie przebywał cztery miesiące, po czym został przeniesiony na oddział rehabilitacyjny – powiedziała tuż przed rozpoczęciem meczu w Krościenku Ewelina Stapińska, żona pana Mariusza.

Po miesiącu żona przewiozła Mariusza Stapińskiego do Krakowa, gdzie przez dwa miesiące był rehabilitowany prywatnie. Obecnie pan Mariusz przebywa w domu, gdzie cały czas jest rehabilitowany zarówno prywatnie jaki poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jest coraz lepiej, nie poddajemy się, mąż walczy i wszyscy mamy nadzieję, że będzie dobrze – dodała pani Ewelina.

Zabiegi rehabilitacyjne są kosztowne i cały czas trwa zbiórka na ten cel za pośrednictwem portalu siepomaga.pl/mariusz-stapinski.

Mecz, który był elementem przygotowań obydwu drużyn do rozpoczynającej się rundy jesiennej sezonu 2020/2021 zakończył się remisem 2:2. Dla gospodarzy bramki strzelili Uliasz i Szelc, a dla Cisów – Jantosz i Kubal.

Bogata Galeria zdjęć (108 fotek!!) na terazKrosno.pl w artykule opisującym to wydarzenie – tutaj:

Comments are closed.