Nasi byli w Gorlicach

Nie udał nam się sobotni wyjazd do Gorlic na międzynarodowy turniej sędziów. Wyjechaliśmy o 7:30 i na miejscu byliśmy na godzinę przed pierwszym naszym meczem, w którym przeciwnikiem był zespół z Tarnowa. Od początku prowadzimy grę ale przez naszą nieskuteczność długo utrzymuje się wynik bezbramkowy. W końcu indywidualna akcja… Grześka Jurczaka wyprowadza nas na prowadzenie, które dowozimy do końca meczu i udanie rozpoczynamy zmagania. Następny mecz gramy po prawie trzech godzinach przerwy związanej z oficjalnym rozpoczęciem (otwarciem) turnieju i mecze pozostałych drużyn. Tak długa przerwa nie wpływa korzystnie na naszą postawę na parkiecie i po meczu z gospodarzami schodzimy pokonani 3:1, bramkę dla nas zdobywa Mateusz Wyciszkiewicz, jest to jego pierwsza bramka w Piłkarskiej Drużynie Sędziów (PDS). Po tej porażce jesteśmy pod ścianą i aby awansować do półfinału musimy wygrywać kolejne spotkania, nie ma już miejsca na potknięcie. Wychodzimy z konkretnym planem na kolejny mecz z kolegami z Dębicy z którymi dzielimy szatnie i po kilku minutach prowadzimy spokojnie 2:0 po bramkach Grześka Jurczaka i Mateusza Wyciszkiewicza. Mamy to spotkanie pod kontrolą i nic nie wskazuje na to, że możemy tego nie wygrać, nagle tracimy bramkę kuriozum z połowy boiska na 2 minuty do końca meczu, w nasze poczynania wkrada się nerwowość i przy wyprowadzeniu kontry tracimy piłkę a następnie bramkę na 2 do 2 na 56 sekund do końca spotkania. Odkrywamy się nie mając nic do stracenia i nadziewamy się na dwie kontry, przegrywając 4:2. Po tym meczu nie mamy już żadnych szans na wyjście z grupy i kolejne spotkanie jest najsłabsze w naszym wykonaniu, przegrywamy je 0:2 nie mając za wiele do powiedzenia z kolegami z Nowego Sącza. Chcąc zakończyć turniej z podniesioną głową i poprawić nieco nastroje wychodzimy na ostatni mecz z drużyną z Bochni pozytywnie nastawieni i pokonujemy przeciwników 2:0 po bramkach Grześka Jurczaka.

Stoją od lewej: Maciej Błachaniec Przewodniczący Kolegium Sędziów OZPN Krosno, Adrian Szul (kierownik), Grzegorz Gądela, Kamil Wajs, Antoni Pelczarski, Mateusz Wyciszkiewicz, Grzegorz Jurczak, w przysiadzie od lewej: Tomasz Kasperkowicz, Jakub Stodolak, Jakub Wyciszkiewicz, Albin Kijowski.

 

Na pamiątkę zostanie taki o to puchar, który w sobotni wieczór przyozdobił
bogatą gablotę Piłkarskiej Drużyny Sędziów. Przyznać trzeba, że Turniej w Gorlicach zawsze może się poszczycić ładnymi pucharami nawet za dalsze miejsca.

W kadrze po raz pierwszy zadebiutowali bracia Mateusz i Jakub Wyciszkiewicz z grupy sanockiej. Witamy na pokładzie. Duże podziękowania dla Rafała Krężałka za dobór kadry, co z pewnością wiązało się z dużą liczbą wykonywanych przez okrągły tydzień telefonów, Antka Pelczarskiego za przewodzenie drużynie w roli kapitana co nie było z pewnością łatwe przy takich wynikach oraz przygotowanie relacji z turnieju, Adriana Szula za objęcie funkcji kierownika i przejęcie wszelkich spraw organizacyjnych oraz kontakt z organizatorami podczas całego wyjazdu, a także dla pozostałych uczestników wyjazdu za poświęcenie całej słonecznej soboty na reprezentowanie naszego Kolegium Sędziów.

 

 

A taki opis można znaleźć w publikacjach organizatorów:

Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Sędziowskich w Gorlicach zwyciężyła drużyna Komisji Sędziowskiej z Limanowej. Gratulujemy!!!😉 😀
Po emocjonujących zmaganiach w dwóch grupach, spośród 12 uczestników tegorocznego Turnieju wyłoniono cztery najlepsze zespoły, które zagrały w półfinałach: Nowy Sącz, Brzesko, Gorlice oraz Limanowa.
W pierwszym półfinale Brzesko uległo Gorlicom 1:2, a w drugim Nowy Sącz przegrał z Limanową po długiej i emocjonującej serii rzutów karnych. W meczu o 3 miejsce Brzesko pokonało Kolegów z Nowego Sącza 1:0. A w meczu o 5 miejsce KS Kraków pokonał sędziów z Dębicy. Natomiast w finale, niepokonani dotychczas gospodarze musieli uznać wyższość KS Limanowa, którzy zdecydowanie rozegrali swój najlepszy mecz, zasłużenie zwyciężając 0:3. Jeszcze raz gratulujemy Kolegom z Limanowej zwycięstwa!!!
Pełna klasyfikacja po zakończonych rozgrywkach:
1. Limanowa 🥇
2. Gorlice 🥈
3. Brzesko 🥉
4. Nowy Sącz
5. Kraków
6. Dębica
Miejsca 7 – 12. Bardejov, Krosno, Wieliczka, Tarnów, Bochnia, Nowy Targ.

Królem strzelców Turnieju został Dawid Serafin z KS Gorlice (8 bramek), najlepszym bramkarzem został goalkeeper z Brzeska – Michał Fudala, natomiast MVP wybrano zawodnika zwycięskiej drużyny Limanowej – Wojciecha Naporę. Gratulujemy zdobywcom indywidualnych wyróżnień, a wszystkim drużynom dziękujemy za uczestnictwo i postawę fair-play.
Przy okazji Turnieju uhonorowano Mecenasem Małopolskiego Futbolu Pana Burmistrza Rafała Kuklę oraz przedsiębiorcę Antoniego Przybylskiego. Rozdano również zasłużonym działaczom okolicznościowe honorowe odznaki PPN, a swoje jubileusze sędziowskie obchodzili gorliccy sędziowie Mariusz Tutko i Andrzej Moroń – obydwaj przeprowadzili w swojej karierze po 500 zawodów na boiskach piłkarskich.👏
Organizacja Turnieju to spore wyzwanie, również finansowe. W związku z tym, Komisja Sędziowska pragnie podziękować za wsparcie, bez którego niezwykle trudno byłoby przeprowadzić zawody na tak satysfakcjonującym, wysokim poziomie. Serdeczne podziękowania dla Pani Marii Gubały – Starosty Gorlickiego oraz Pana Rafała Kukli – Burmistrza Gorlic – za wsparcie organizacyjne i uświetnienie uroczystych ceremonii otwarcia i zamknięcia, w tym dokonania dekoracji laureatów. Ponadto dziękujemy Zarządom OZPN w Nowym Sączu oraz PPN w Gorlicach, przedsiębiorcom Antoniemu Przybylskiemu i Zenonowi Strugale, dyrektorowi OSiR Mariuszowi Duszowiczowi, Jerzemu Knotowi oraz Zbigniewowi Ludwinowi – Wójtowi Gminy Uście Gorlickie. Serdecznie dziękujemy Gazecie Gorlickiej i lokalnej telewizji Gorlice TV za wsparcie medialne dla Turnieju.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok!!! 😃👍

źródło: Kolegium Sędziów Gorlice

 

 

Comments are closed.