Pierwsze szkolenie video on-line za nami

W dniu 16 Luty 2021r. o godz: 19 odbyło się I historyczne! mobilne szkolenie sędziów KS Krosno nt. SPA/DOGSO – kryteria oceny, zapisy i interpretacje (SPA– przerwanie akcji korzystnej /DOGSO – pozbawienie realnej szansy zdobycia bramki). Celem szkolenia było zaktualizowanie i uzupełnienie wiedzy i umiejętności uczestników, w szczególności z zakresu przepisów o ocenie przewinienia i dalszego postępowania. W Szkoleniu uczestniczyli sędziowie z grupy krośnieńskiej, jasielskiej, sanockiej i brzozowskiej oraz Przewodniczący KS – Maciej Błachaniec.
Szkolenie odbyło się na internetowej platformie ZOOM. Podłączenia uczestników rozpoczęło się o godz. 18:20 i trwało do 18:55, było to przecież pierwsze szkolenie w tej formie, a wideo-słuchacze łączyli się za pomocą swoich komputerów, laptopów, tabletów oraz smartfonów. Bardzo fajne w takiej formie szkolenia jest to, że możemy być w różnych miejscach i w różnych „etapach swojego dnia” większość siedziała wygodnie w swoich fotelach w swoich domach, ale niektórzy łączyli się z pracy, a nawet z trasy ze swoich samochodów. Trzeba również odnotować, że szkolenie miało formę międzynarodową gdyż oprócz uczestników z Polski mieliśmy jednego „rodzynka” z Wielkiej Brytanii.

Szkolenie rozpoczął pomysłodawca, organizator i prowadzący w jednej osobie Grzegorz Gądela, po krótkim omówieniu spraw technicznych (sprawdzeniu kamer i mikrofonów oraz zasad zabierania głosu) oddał on głos Przewodniczącemu – Maciejowi Błachańcowi, który omówił sprawy bieżące, problemy i plany na najbliższą rundę oraz potwierdził On, iż jest to pierwsze ale na pewno nie ostatnie szkolenie online grupy KS Krosno, dodając iż następne takie szkolenie będą obowiązkowe oraz że będzie sprawdzana lista obecności (jak w tradycyjnym szkoleniu).

Następnym, zabierającym głos był kierownik grupy krośnieńskiej – Rafał Krężałek, który mówił o wpłatach na koleżeński fundusz pośmiertny (KFP), poinformował o tym, iż nieprzekraczalny termin wpłaty to koniec lutego, a kwota to 70zł.

Następnie przyszedł czas na zdjęcie grupowe „speaker” poprosił wszystkich o włączenie kamer i wciągniecie brzuchów następnie uwiecznił wszystkich uczestników wiekopomnego szkolenia. Po sprawach formalnych przeszliśmy do merytorycznych. Prowadzący Grzegorz przygotował szkolenie opierając się na krótkim wstępie teoretycznym. Poznaliśmy najważniejsze kryteria oceny tego czy jest to DOGSO czy SPA.

Po kilku omówionych slajdach przyszedł czas na to co „tygrysy” lubią najbardziej czyli klipy z sytuacjami meczowymi, głos zabierali na przemian osoby, które same zgłaszały się do omówienia sytuacji za pomocą zoom-owej opcji „raise hand” oraz osoby wyznaczane przez prowadzącego. Trzeba dodać, iż prowadzący bardzo dobrze zoptymalizował „wideo-konferencje” gdyż nie było żadnych zakłóceń, a klipy chodziły płynnie i były w dobrej jakości.

Po analizie i dokładnym omówieniu kilkunastu była to już ??? minuta szkolenia odbyło się głosowanie, czy szkolimy się dalej, czy zostawiamy kolejne klipy na następne szkolenie gdyż organizator przygotował ich ponad 40. Po krótkiej naradzie przeanalizowaliśmy jeszcze 3 klipy i na tym skończyła się merytoryczna „obowiązkowa” część szkoleniowa.

Następnie cześć kolegów się pożegnała i wylogowała ale nie wszyscy, bo zostało nas około 9 osób na czele z Prezesem i Kierownikiem oraz rodzynkiem z UK. Wtedy właśnie zaczęliśmy „hyde park” – wszyscy włączyli kamerki i mikrofony, nie obowiązywała już zasada „raise hand” rozpoczęła się integracja i wspólna dyskusja o sparingach, transferach, klubach, sędziowaniu.

PODSUMOWUJĄC PIERWSZE SZKOLENIE ON-LINE KS KROSNO WYPADAŁO BARDZO POZYTYWNIE ZARÓWNO TECHNICZNIE JAK I MERYTORYCZNIE, DZIĘKUJEMY OSOBOM ODPOWIEDZIALNYM ZA JEGO PRZYGOTOWANIE JAK I RÓWNIEŻ AKTYWNYM JEGO UCZESTNIKOM ORAZ WSZYSTKIM KTÓRZY WZIELI W NIM UDZIAŁ JEDNOCZESNIE MAMY NADZIEJĘ ŻE POMOŻE ONO W PODEJMOWANIU SAMYCH TRAFNYCH DECYZJI W NASZYM MECZACH, BO O TO PRZECIEZ CHODZI.

Relację przygotował Mateusz Gumienny – dziękujemy !

Comments are closed.