Po kolejnym szkoleniu… + galeria

We wtorek, 28.05.2019r o godz. 17:30 odbyło się kolejne, już czwarte szkolenie centralne Kolegium Sędziów OZPN Krosno. Na wstępie zgodnie z zapowiedziami, była pobierana składka na „Fundusz Dyspozycyjny”. Po załatwieniu formalności u Kierowników Grup Szkoleniowych, głos zabrał Przewodniczący KS Maciej Błachaniec, który omówił sprawy organizacyjne oraz mobilizował sędziów przed zbliżającymi się decydującymi meczami sezonu 2018/19.

Następnie Przewodniczący Komisji Szkoleniowej Kolegium Sędziów OZPN Krosno Artur Szelc, przedstawił zaproszonego prelegenta – Jakuba Pych. Prowadzący szkolenie, reprezentuje Kolegium Sędziów w Dębicy, a obecnie sędziuje na III ligowych boiskach. W oparciu o slajdy z teorią z art. 11 przepisów gry w piłkę nożną oraz przygotowanymi klipami VIDEO, omówiono najnowsze zalecenia Centralnej Komisji Szkoleniowej przy PZPN i interpretację „pozycji spalonej”. W trakcie szkolenia nasi sędziowie omawiali poszczególne klipy VIDEO, były przeprowadzane dyskusje na temat poszczególnych decyzji, a prowadzący szkolenie dzielił się swoim doświadczeniem boiskowym oraz zdobytą wiedzą ze szkoleń centralnych Kolegium Sędziów PZPN. Dziękujemy koledze Jakubowi Pych za przyjazd i przeprowadzone szkolenie. Miejmy nadzieje, że będzie ono owocować już od najbliższej ligowej kolejki.

Po zakończeniu szkolenia około godziny 19:30 zostały przeprowadzone poprawkowe egzaminy teoretyczne dla sędziów którzy nie zaliczyli lub nie byli obecni w pierwszym terminie. Po szkoleniu zgodnie z zapowiedziami, można było zapisać się na spotkanie integracyjne sędziów z okazji zakończenia sezonu. Jeśli ktoś tego nie jeszcze nie zrobił, a chciałby spotkać się we wspólnym Sędziowskim gronie z sędziami wszystkich grup szkoleniowych, to jest ostatni dzwonek aby to zrobić… Zapisów można dokonywać u Przewodniczącego KS Krosno, a na stan dzisiejszy na liście jest już kilkudziesięciu sędziów z różnych grup.

Osoby, które z jakichkolwiek powodów nie opłaciły składki na Fundusz Dyspozycyjny proszone są o jak najszybsze zrobienie wpłat u swoich Kierowników Grup Szkoleniowych (Klasa B – 50 zł, Klasa A – 60 zł, Klasa O, IV i III liga – 80 zł).

Relację przygotował Piotr Kochański

Comments are closed.