Refereeing Assistance Programmes 2020:2

UEFA opublikowała nową płytę szkoleniową Refereeing Assistance Programme 2020:2. Płyta ta tworzona jest dwa razy w roku w oparciu o najnowsze sytuacje meczowe ze spotkań Ligi Mistrzów, Europy i kwalifikacji do EURO. Każdy klip zawiera informacje, jaka decyzja powinna być prawidłowa, a także argumentację w oparciu o przepisy gry. Co ciekawe w wielu klipach decyzja sędziego boiskowa jest sprzeczna z decyzją Komisji Sędziowskiej UEFA.

Płyta ta jest niezbędnikiem każdego sędziego. Pomaga ona w zrozumieniu przepisów gry, a zwłaszcza w ich interpretacjach, które to bywają najczęstszą przyczyną dyskusji i sporów. Warto pobrać ten materiał na swój komputer i sprawdzić samemu swoją wiedzę dotyczącą przepisów gry w piłkę nożną. Jest to coś zupełnie innego niż zwykłe testy sędziowskie. Tutaj mamy styczność bardziej z praktyką, niż suchym tekstem – teorią.

Materiał na płycie jest w języku angielskim. Nie powinno to być jednak przeszkodą dla tych, którzy nie znają tego języka. Znajdują się tam tylko proste zwroty z przepisów gry, które bez problemu można przetłumaczyć w translatorze.

Materiał można pobrać tutaj

 

Dziękujemy Kamilowi Koziołowi
za przygotowanie informacji

Comments are closed.