Zawodnik nie strzeli setki.. nie strzeli karnego… i czy go od razu wywalają z ekipy?

U nas też się chyba utarło, że jak sędzia coś “zawali” to ma to w nosie, bo nic złego nigdy go za to nie spotka. Jeden z lepszych sędziów asystentów nie pojedzie na Mistrzostwa Europy. Czy zawodnik jest wymieniany z ekipy gdy nie strzeli setki, czy karnego? Uwierzcie nam, błędy sędziów, które popełniamy nie są naszą złą wolą i też się niestety czasem mylimy jak najlepsi sędziowie na świecie, mimo że nimi nie jesteśmy.
“Mario Diks – asystent Danny’ego Makkelie 🇳🇱 nie pojedzie na Mistrzostwa Europy❗️
Wieloletni asystent, który sędziował Danny’m między innymi finał Ligi Europy w 2020 roku oraz półfinał Klubowych Mistrzostw Świata na początku bieżącego roku, został wymieniony na  Jana de Vries.

Zmiana spowodowana jest zapewne głośną sytuacją z meczu Portugalia 🇵🇹 – Serbia 🇷🇸. Jak pamiętamy Mario nie zauważył prawidłowo zdobytej bramki dla gospodarzy w końcówce spotkania, przez co mecz zakończył się wynikiem 2:2. Podczas meczu nie było VAR, ani technologii goalline.
Jak skomentował sam Makkelie “To jest sprawa wewnątrz zespołu. Z szacunku do Mario, jak i dla dobra zespołu, nie będziemy komentować powodu tej zmiany”.
Do tej sytuacji ustosunkował się także Diks “Jestem bardzo mocno rozczarowany, tym bardziej, że zbliżają się Mistrzostwa Europy. 31 Marca, Danny powiedział, że kolejne mecze będzie prowadził z innym asystentem, ponieważ nie ma już pełnego zaufania odnośnie naszej współpracy. Naprawdę liczyłem na większe wsparcie i zrozumienie po tak udanych latach wspólnej pracy na boiskach”.
Patrząc na występy Holendra na arenie międzynarodowej w tym sezonie ma on praktycznie pewne miejsce na EURO 🇪🇺🏆
fot. UEFA TV”
Źródło: RefCue

Comments are closed.